Új mű Egyházkerületünk történetéről

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt


Lentulai Attila

2023-08-16 - 08:47

Mindig figyelemmel és örömmel olvasom Dr. Szabó Előd professzor–tanár úrnak a Dunántúli Református Lapban megjelent egyháztörténeti írásait. Ami azt hiszem minden lelkésznek igazi tanulmány, és tanulságos egyháztörténeti munkája Dr. Szabó Elődnek „A Dunántúli Református Egyházkerület története kezdetektől a türelmi rendeletig”. Ajánlom minden kollégának és mindenkinek, aki kutatni kívánja az egyházkerület múltját. Alapos, részleteiben kitűnő munka. Több példányt már személyesen ajándékoztam kollégáknak, így egy evangélikus esperes barátomnak is, aki azt mondta „ha folytatása lesz, feltétlen szerezz nekem is!”

Így várom én is a könyv folytatását és kérem Isten áldását a professzor-tanár úr munkájára, további szolgálataira.

Lentulai Attila

Refdunántúl Adminisztrátor

2023-08-10 - 18:56

Szabó Előd: „Jól vagyon, mert az Istennek így tetzett”. A Dunántúli Református Egyházkerület története a kezdetektől a türelmi rendeletig. Az előszót írta: Steinbach József. Pápa, 2020. Dunántúli Református Egyházkerület kiadványa, 431 lap. (OOK Press Kft. Veszprém). Dr. Vladár Gábor ajánlja a könyvet.


A teljes hír megtekintése

2024. May 15., Wednesday,
Zsófia , Szonja napja van.

Látogatóink száma a mai napon: 2792
Összesen 2009. június 2. óta : 40549621