"Bejönnek emberek, akiket sohasem láttunk" - Év végi interjú Bellai Zoltán püspöki főtanácsossal

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

KIS BÖNDI János

2014-01-08 - 16:02

Főtanácsos Uram!

Nemde nem annyi tisztséget, megbízást, meghívást lenne szabad elvállalni, hogy azt teljes elméből és teljes erőből el tudja látni? Anyaszentegyházunk Önre még hosszú távú igénnyel számol.
Két végén égetett életünkben hamarabb összeér a láng.
A késő esti időre tolódó "szabadidő" leírásból a fentieket sejtem.

Igen-igen. A lelkipásztorok jelentős része nem ér rá, vagy csak igen ritkán a gyülekezete tagjaira figyelni, hozzájuk lehajolni. Kimondva vagy kimondatlanul, fogyó nemzetünknek soha nem volt ilyen váradalma lelkigondozásra mint mostanság.

A max. 20 fő, mondjuk meg őszintén, tényleg nem lelkesítő.

Szolgatársi megbecsüléssel:
Kis Böndi jános

Refdunántúl Adminisztrátor

2013-12-29 - 04:24

Az év végi interjú sorozatban Bellai Zoltán, püspöki főtanácsossal készült beszélgetést olvashatják.
A teljes hír megtekintése

2017. június 25., vasárnap,
Vilmos napja van.

Látogatóink száma a mai napon: 175
Összesen 2009. június 2. óta : 11138561

Ige Mellett

(2) „…vállalj értem kezességet!” (Jób 17,2–10)

Jób negyedik válaszának vége valójában egy IMÁDSÁG – 1. Jób kiönti szívét Isten előtt, részvétlen barátai miatt (16,2–5).* Egyik ember a másiknak csak... tovább

REPOSZT

Parancsra cselekedjünk!

Az elmúlt három évben a Missouri állambeli St. Joseph város derék polgárai egy napjainkban szokatlan látványt élvezhetnek: egy reverendás pap sétál városuk utcáin. (...) Csodálatos és ...
... Tovább

Dokumentumtár

FGY101114

Formátum:.doc
Méret: 47.0 KB

Nincs emberem - Faust Gyula igehirdetése

[ Saját anyagok feltöltése ] Dokumentum letöltése

Hangtár

A Szentírás tanítása az emberről

Formátum:.mp3,
Méret: 53.1 MB

Dr. Vladár Gábor előadása a Dunántúli Református Akadémián, a Pápai Református Teológiai Akadémia dísztermében, 2016 február 27-én. 

Hanganyag letöltése