Emlékezés Édesapámra Dr. Tóth Kálmánra

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Baki Ernõ

2018-07-28 - 14:12

Nyárádi gyerekként szeretettel és tisztelettel emlékszem a nagyt. úrra, a Bibliát, melyet konfirmálásomra kaptam tõle '58-ban a mai napig szeretve õrzöm. Az útravalò igét, Zsolt. 73. 23-24. naponta ismétlem.

Refdunántúl Adminisztrátor

2017-04-05 - 17:06

A Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán szimpozionon emlékeztek meg a száz éve született Dr. Tóth Kálmánról, a zánkai, nyárádi lelkipásztorról, a pápai, majd budapesti teológiai tanárról, április 3-án. A szimpozion részletes programja itt olvasható. Az alábbiakban közöljük a professzor fiának, dr. Tóth Kálmánnak a szimpozionon elmondott visszaemlékezését édesapjára. Mi, dunátúliak is hálát adunk Istennek a lelkésznemzedékek egész  sorát példaadással, hűséggel és magas szintű tudományossággal nevelő Dr. Tóth Kálmán életéért és szolgálatáért.

A teljes hír megtekintése

2020. February 22., Saturday,
Gerzson napja van.

Látogatóink száma a mai napon: 436
Összesen 2009. június 2. óta : 18677375

Ige Mellett
REPOSZT

Gondolatok a lelkészlétről

Megdöbbentő, hogy mennyi elvárás van az emberrel szemben azok részéről, akik pedig nem a foglalkozásommal vagy a szolgálatommal vannak kapcsolatban. Mintha valamiféle embereszményt testesítenék meg ...
... Tovább

Dokumentumtár

NL110411

Formátum:.doc
Méret: 34.5 KB

Nagy Lajos hétkezdő meditácója a Veszprémi Kórház Belgyógyászati Centrumában. 2011.04.11.

[ Saját anyagok feltöltése ] Dokumentum letöltése

Hangtár

Az Isten-kérdés és a Szentírás

Formátum:.mp3,
Méret: 64.1 MB

Dr. Vladár Gábor előadása a Dunántúli Református Akadémián, a Pápai Református Teológiai Akadémia dísztermében, 2015. szeptember 19-én

Hanganyag letöltése