„…miért mondjátok nekem Uram, Uram; ha nem teszitek, amit mondok…”

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Jakab Bálint

2010-01-11 - 10:31

Az igéhez egy egzegetikai finomságot szeretnék hozzátenni. Károli Gáspár így fordít: "ha nem mívelitek, amiket mondok". A poieó ige a görögben elsőrenden az újfordítást igazolja. De jelentéstartalma sokkal bővebb: létrehoz, létesít, valamivé, valamilyenné tesz, valaminek megfelelően cselekedni. A "mívelni" folyamatos cselekvést jelent, sőt elmélyedést, csendet, kitartást és (a kert kultúrára gondolva -vö. jó fa és gyümölcse-) reménységet is. Krisztust élni, nem egyszeri nagy döntés csupán, hanem sok apró reményteli lépés az ember életében. Napról napra beleélni az embernek magát jobban Isten országának /Éden 2Móz.2,15/ kultúrájába. Károli következetes: a vonatkozó névmást is többes számban használja. Nem véletlenül.

Refdunántúl Adminisztrátor

2010-01-10 - 08:35

(Lukács 6,43-46) Ezt a jogos kritikát azóta sokszor megkapta már a keresztyénség. A hindu Gandhi említette, hogy keresztyénné lenne, ha látna legalább egy Krisztus követőt, aki Ura parancsai szerint él.
A teljes hír megtekintése

2017. június 29., csütörtök,
Péter , Pál napja van.

Látogatóink száma a mai napon: 3254
Összesen 2009. június 2. óta : 11173098

Ige Mellett

(2) „…ingerültségem feleletre kényszerít…” (Jób 20)*

UGYANAZT A HELYZETET ALAPVETŐEN MÁSKÉNT ÉS MÁSKÉNT LÁTHATJUK, attól függően, hogy ki hol áll, és milyen helyzetből nézi azt. – 1. Az egész helyzet azu... tovább

REPOSZT

Uborkaszezon

Én is lelkes híve vagyok az eklektikának, de egy egészséges határt kell meghúznunk, hogy mennyi dekoráció szükséges egy adott helyiségbe. Itt is érvényes az az ...
... Tovább

Dokumentumtár

NL120514

Formátum:.doc
Méret: 34.5 KB

Nagy Lajos hétkezdő meditácója a Veszprémi Kórház Belgyógyászati Centrumában. 2012.05.14.

[ Saját anyagok feltöltése ] Dokumentum letöltése

Hangtár

Az Isten-kérdés és a hit

Formátum:.mp3,
Méret: 64.8 MB

Dr. Németh Tamás előadása a Dunántúli Református Akadémián, a Pápai Református Teológiai Akadémia dísztermében, 2015. szeptember 19-én

Hanganyag letöltése